איטום בהתזה

אקרילפז, אינופז, מולטיגג

איטום בהתזה, השיטה לאיטום מוחלט ויבש

איטום גגות ומשטחים נוספים ניתן לבצע במגוון טכניקות ובאמצעות חומרים שונים, בשנים האחרונות החלו אנשי המקצוע להציע עבודות איטום בהתזה. העבודה מתבצעת במהירות גבוהה יחסית והלקוח זוכה לתוצאות משביעות רצון ולגג אטום לאורך זמן. חשוב להתייעץ עם קבלן האיטום לגבי שיטת העבודה וחומרי האיטום, החומרים הפולימריים המומלצים כיום הם אקרילפז, אינופז ומולטיגג.

מידע כללי על חומרי איטום פולימריים

בעבר הלא רחוק היה נהוג למרוח שכבות של חומרי איטום אקריליים, כיום ניתן גם ליישם בהתזה חומרי איטום פולימריים הנחשבים לאיכותיים ולעמידים. חומרי איטום אקריליים מגיעים בגוון לבן, במרקם משחתי, יש למרוח אותם על הגג או המשטח לאיטום, הם מתאימים במיוחד לתשתיות בטון . יודגש כי חומרי האיטום הפולימריים החדשים נחשבים לאיכותיים ולעמידים יותר לעומת הדור הקודם של החומרים.

 

חומרי איטום פולימריים נחשבים לאיכותיים ולעמידים יותר בהשוואה לחומרים האקריליים, הם מבוססים על מים, ומומלץ ליישם אותם רק בגגות בעלי שיפוע טוב. כאמור, החומרים הפולימריים הנפוצים ביותר בענף הם מולטיגג, אינופז ואקרילפז

יריעות2.jpg (1) copy
איטום גגות
יריעות2.jpg (1) copy
איטום גגות

איטום בהתזה עם החומרים הטובים בעולם

• אינופז– מבית פזקר נחשב לאחד הטובים בשוק, הוא גם מוצר ירוק ובטוח לסביבה, קל ליישם אותו בהתזה לכן הוא מתאים לעבודות איטום קטנות וגדלות כאחד, החומר מתייבש במהירות גם באזורים לחים וגשומים, ואין צורך להשתמש באמצעי מיגון כמו ביגוד מיוחד ומסכות פנים במהלך העבודה עמו. אינופז נחשב לחומר איטום יעיל לצרכי ציפוי ואיטום גגות, קירות חיצוניים, בריכות שחייה, חניונים ועוד.

 

• אקרילפז– מבית פזקר מיועד לאיטום ולהלבנת גגות, החומר ידידותי לסביבה, על בסיס מים, קל ליישם אותו בהתזה ובמריחה, החומר אינו נסדק בקלות והוא יוצר שכבת איטום הומוגנית ועמידה לאורך זמן. החומר מגיע בגוון לבן לכן אין צורך למרוח שכבה נוספת של חומרי הלבנה לצרכי בידוד חום.

 

• מולטיגג– אחד ממוצרי הדגל של ביטום, מיועד לאיטום גגות וקירות חיצוניים, אפשר ליישם את החומר בהתזה ובמריחה על גבי גגות בטון, פח, אסבסט וגגות קלים נוספים. זהו חומר איטום פולימרי המצטיין בעמידות גבוהה ובכושר אחיזה גבוה לתשתיות חדשות או קיימות, יש ליישם את החומר על חומר יסוד מתאים.

חשוב לציין כי איטום בהתזה מחייב ניסיון, ידע רב וציוד מקצועי, לכן חשוב לפנות לחברה מובילה בתחום האיטום כדי לקבל מענה מקצועי ברמה הגבוהה ביותר, וליהנות מאיטום יעיל לאורך זמן.