יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות: הפתרון האולטימטיבי לאיטום גגות

בכל הנוגע לאיטום גגות, יריעות ביטומניות עומדות כפתרון ברמה העליונה הידועה בעמידותן, הרבגוניות ויכולות ההגנה שלהן. במאמר זה, נחקור את עולם היריעות הביטומניות, נשפוך אור על היתרונות שלהן ומדוע הן בחירה מומלצת לשמירה על הגג שלך.

 

טכניקות האיטום של גגות מבנים משתכללות עם השנים, אם בעבר היה נהוג להזמין רק זיפות גגות, כיום יש פתרונות חדשניים ואיכותיים יותר כמו יריעות ביטומניות. היריעות מיוצרות מחומר הנקרא ביטומן, חומר אורגני דמוי זפת הקיים בצורה טבעית או מופק כתוצר לוואי בעת זיקוק נפט. החומר העמיד עשיר בתרכובות פחמימניות, הוא מתקשה בקור ומתרכך בחום. 

 

חומרים ביטומנים נפוצים במוצרי איטום שונים בגלל יעילותם הגבוהה ועמידותם בפני מים ופגעי מזג אוויר. יריעות ביטומניות מתאימות בעיקר לאיטום גגות שטוחים, אך נעשה בהן שימוש נרחב גם לצרכי איטום אולמות ספורט, מרתפים, קירות חיצוניים, פינות שונות שקשה לאטום בשיטות אחרות ולאיטום בסמוך לדודי שמש. 

עליונותן של יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות הן מרכיב חיוני בתעשיית הגגות, המוערך בזכות יכולתן ליצור מחסום חזק ועמיד למים. יריעות אלו, המורכבות בדרך כלל מביטומן, מחוזקות בפיברגלס או פוליאסטר, מציעות הגנה מעולה מפני לחות ותנאי מזג אוויר קשים.

יש להם מוניטין רב שנים של איטום גגות בצורה יעילה, מה שהופך אותם לבחירה מתמשכת ואמינה עבור מבני מגורים, מסחר ותעשייה.

יריעות ביטומניות - איטום רב תכליתי וניתן להתאמה אישית

אחד המאפיינים הבולטים של יריעות ביטומניות הוא הרבגוניות ואפשרויות ההתאמה האישית שלהן. הם זמינים בסוגים שונים, כולל SBS (Styrene-Butadiene-Styrene) ו-APP (Atactic Polypropylene), כל אחד מציע הטבות ייחודיות.

ניתן ליישם יריעות ביטומניות על מצעי קירוי שונים כמו גגות שטוחים או גגות משופעים ומתאימות לאקלים שונים. בנוסף, הם מגיעים במגוון עוביים וניתנים להתקנה בשכבות בודדות או מרובות, מה שמאפשר התאמה אישית על בסיס דרישות פרויקט ספציפיות.

יכולת ההתאמה שלהם לסגנונות קירוי שונים וקלות היישום שלהם הופכים אותם לבחירה מעשית למגוון רחב של פרויקטי קירוי.

יריעות2.jpg (1) copy
איטום גגות
יריעות2.jpg (1) copy
איטום גגות

יריעות ביטומניות - איטום חסכוני ועמיד

יריעות ביטומניות ידועות בחסכוניותן ובעמידותן לטווח ארוך. הם מציעים החזר מצוין על ההשקעה, שכן יכולתם לעמוד במבחן הזמן מפחיתה את הצורך בתחזוקה ותיקונים תכופים.

 

הם עמידים בפני פגעי מזג האוויר, לרבות חשיפת UV, שעלולה להוביל לסדקים ולהידרדרות בחומרי קירוי אחרים. עמידות זו מבטיחה שהגג שלך יישאר מאובטח ונטול נזילות לתקופה ממושכת, ובסופו של דבר חוסך לך זמן וכסף.

הבחירה המושלמת לאיטום - יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות הן בחירה מעולה לאיטום גגות, המציעות עמידות, צדדיות וחסכוניות. המוניטין שלהם באמינות באיטום גגות הופך אותם למעשה לפתרון אמין עבור פרויקטי קירוי שונים.

 

בין אם אתם מחפשים להגן על הבית, הנכס המסחרי או המתקן התעשייתי שלכם, יריעות ביטומניות מספקות אפשרות חזקה, ניתנת להתאמה אישית ובעלת כלכלית לשמירה על הגג שלכם במצב אופטימלי למשך שנים רבות.

יריעות2.jpg (1) copy
איטום גגות

איטום איכותי והגנה אפקטיבית מפגעי מזג האוויר

איטום גגות שטוחים חייב להיות רציף ואחיד באמצעות חומרים איכותיים ועמידים בפני מים, כיום רבים מקבלני האיטום מבצעים את העבודה באמצעות היריעות הביטומניות בגלל עמידותן הגבוהה וכושר האיטום שלהן.

 

את היריעות פורסים במהירות על גג המבנה, לאחר הכנת השטח. חשוב לדעת כי ישנם דגמים רבים של יריעות בעובי ובהרכבים שונים, מומלץ לוודא עם קבלן האיטום כי הוא משתמש רק ביריעות איכותיות העומדות בדרישות תו התקן של מכון התקנים הישראלי.

 

את היריעות מיישמים על גג המבנה לאחר ניקוי יסודי ומריחת פריימר ביטומני, אם מבצעים את עבודות האיטום על גג חדש יש לבדוק שיפועים. לאחר ששכבת הפריימר מתייבשת יש להלחים רצועות של יריעות חיזוק ברוחב כ-15 ס"מ בכל החיבורים והאזורים הרגישים בגג, לאחר מכן פורסים את היריעות המגיעות בגלילים ומלחימים אותן ליצירת שכבת איטום אחידה. חשוב לבצע הלחמה איכותית באזורי הרולקות, ואת החיבורים יש לחבר באמצעות ברגים ומסטיק ביטומני. 

 

לאחר ייבוש ניתן לבצע הלבנה לשטח הגג כדי להגן על היריעות הביטומניות מפני נזקי שמש ישירה, אפשר למרוח חומרי הלבנה אקריליים הנחשבים לאיכותיים או צבעי הלבנה ייעודיים אחרים.

כדאי לדעת כי לאיטום מקצועי ויעיל של הגג מומלץ לדרוש מקבלן האיטום להשתמש ביריעות ביטומניות מסוג APP, בעובי לפחות 5 מ"מ, יריעות אלה עמידות במיוחד בפני נזקי שמש ישירה וחום.